StartAktualności01.07.2015 Strażacy z OSP Bardo na Wielkim Odpuście Tuchowskim

01.07.2015 Strażacy z OSP Bardo na Wielkim Odpuście Tuchowskim

 20150711 1413692269W dniu 1 lipca delegacja naszej jednostki wraz z kapelanem OSP Bardo księdzem Łukaszem Kaliszem po raz kolejny wzięła udział w Pielgrzymce Strażaków, która jak co roku rozpoczyna Wielki Odpust Tuchowski. Na Odpust przybyło około 80 pocztów sztandarowych z kilku województw.

W środowy wieczór 1 lipca rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. W tym roku przeżywany jest pod hasłem „Maryja z nami na drogach nawrócenia”. Uroczystej Eucharystii inaugurującej to coroczne wydarzenie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Na początek odpustu do Matki Bożej Tuchowskiej pielgrzymowali po raz 27. strażacy i członkowie orkiestr dętych nie tylko z diecezji tarnowskiej, a także policjanci. Zgromadzonych w sanktuarium duchownych, osoby konsekrowane i cały Lud Boży witali o. Witold Radowski CSsR, przełożony redemptorystów w Tuchowie, a także o. Bogusław Augustowski CSsR, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W czasie rozważania liturgii słowa ks. abp wyszedł od przypomnienia roli, jaką odgrywa tuchowskie sanktuarium maryjne w procesie nawrócenia, którego tak bardzo potrzebuje człowiek dotknięty grzechem. Sakrament pokuty i pojednania, do którego nawiązał w swoim kazaniu ks. abp, jest spotkaniem z miłosierdziem Boga, który pragnie naszego powrotu do Niego. Niewiele zdziałam, jeśli nie powierzę swojej słabości Chrystusowi – stanowczo przypomniał wiernym pasterz Kościoła lubelskiego. Naszym nieocenionym wsparciem w drodze ku temu nawróceniu jest Maryja. Jak stwierdził ks. abp Budzik, Maryja uczy nas wierności Chrystusowi, wierności Ewangelii, wierności chrześcijańskim tradycjom. Pasterska homilia, jako kaznodziejskie otwarcie odpustu, była jak gdyby rozwinięciem tegorocznego odpustowego hasła.

W procesji z darami strażacy z diecezji tarnowskiej przynieśli m.in. płaskorzeźbę Pana Jezusa Miłosiernego z sanktuarium w Ciężkowicach, który patronuje miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.
Po Eucharystii, celebransi wraz z asystą liturgiczną udali się na sanktuaryjny parking, by poświęcić pojazdy straży pożarnej. Dzień zakończył się koncertem orkiestr strażackich.

źródło: klasztor.tuchow.pl

Przemarsz strażaków i orkiestr do Klasztoru oraz fragmenty uroczystej Mszy Św. z oprawą muzyczną połączonych orkiestr dętych

Uroczysty przemarsz jednostek straży pożarnej na parking oraz poświęcenie pojazdów

Autor filmów: szynwald.pl

Foto: OSP Bardo i Pan Krzysztof Jasiński

 

 

 baner-oslona

Zdarzenia

akcjeDział poświęcony akcjom w których brała udział nasza jednostka OSP Bardo

Więcej...

Nasz sprzęt

sprzet-1OSP Bardo dysponuje obecnie dwoma samochodami ratowniczo gaśniczymi oraz lekkim samochodem ratownictwa technicznego...

Więcej...

Galeria OSP Bardo

galeria1Zapraszamy do działu galeri gdzie znadują się zdjęcia z uroczystości, zdarzeń i ćwiczeń w których braliśmy udział.

Więcej...

www.ospbardo.pl Copyright © OSP Bardo 2013