StartAktualności17.06.2017 Pierwsza Powiatowa Pielgrzymka Strażaków

17.06.2017 Pierwsza Powiatowa Pielgrzymka Strażaków

 20170619 1266107294W sobotę 17 czerwca obyła sie Pierwsza Powiatowa Pielgrzymka Strażaków do Sankturaium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. 

Na pielgrzymkę przybyło ponad 20 jednostek z terenu powiatu ząbkowickiego oraz kłodzkiego. O godzinie 15.40 poczty sztandarowe wraz ze strażakami oraz zaproszonymi gośćmi przemaszerowały przy akompaniamencie Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa spod remizy OSP Bardo do bardzkiej bazyliki mniejszej.

W bazylice odbyła się uroczysta Msza Święta prowadzona przez prowincjała redemtorystów ojca Janusza Soka. Po uroczystej Eucharystii strażacy udali się ulicami miasta do parku za Nysą, gdzie nastąpiło poświęcenie samochodów strażackich przez ojca Janusza Soka. Następnie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali m.in. Starosta Ząbkowcki Roman Fester, Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański oraz komendant powiatowy PSP w Ząbkowicach Śląskich Marian Płachytka. Na zakończenie części oficjalnej odbyło się wręczenie podziękowań dla sponsorów oraz przybyłych jednostek. Po tradycyjnej strażackiej grochówce można były wysłuchać koncertu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bardzie składają serdeczne podziękowania dla sponsorów oraz osób które pomagały przy przygotowaniu pielgrzymki.  

Artykuł Gmina Bardo

Artykuł EM24.PL

Artykuł DOBA.PL

Prowincjał poświęca wozy strażackie (FILM)

Przemarsz w parku za Nysą (FILM)

Zdjęcia: Barbara Deryło

 

 baner-oslona

Zdarzenia

akcjeDział poświęcony akcjom w których brała udział nasza jednostka OSP Bardo

Więcej...

Nasz sprzęt

sprzet-1OSP Bardo dysponuje obecnie dwoma samochodami ratowniczo gaśniczymi oraz lekkim samochodem ratownictwa technicznego...

Więcej...

Galeria OSP Bardo

galeria1Zapraszamy do działu galeri gdzie znadują się zdjęcia z uroczystości, zdarzeń i ćwiczeń w których braliśmy udział.

Więcej...

www.ospbardo.pl Copyright © OSP Bardo 2013