StartZdarzeniaZdarzenia 201330.06.2013 Groźny wypadek na K-8!

30.06.2013 Groźny wypadek na K-8!

wypadek samochodowy - dbowina k-8 20130630 2048383288Około godziny 9.20 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Ząbkowicach Śląskich zadysponował zastępy SLRt i GBA z OSP Bardo oraz pozostałe służby ratownicze do wypadku samochodowego na trasie K-8 na Dębowinie.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa rozbite samochody. Najprawdopodobniej jadący w kierunku Kłodzka Volkswagen wpadł z nieznanych przyczyn w poślizg i uderzył w prawidłowo jadącą Skodę. Po zabezpieczeniu miejsca akcji, przystąpiono do wykonania dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osoby znajdującej się w samochodzie Skoda. Po wykonaniu dostępu i ewakuacji przekazano poszkodowanego załodze Pogotowia Ratunkowego. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatorów, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z rozbitych elementów karoserii. W sumie do szpitala zabrano cztery osoby. Przez około 4 godziny ruch w tym miejscu był prowadzony wahadłowo.

 

W działaniach udział brało:
OSP Bardo VW SLRt
OSP Bardo Mercedes GBA
JRG Ząbkowice Śląskie Man GBARt
JRG Ząbkowice Śląskie Man GCBA
Pogotowie ratunkowe x3
Policja x2
Służba Drogowa

 

Zdarzenia

akcjeDział poświęcony akcjom w których brała udział nasza jednostka OSP Bardo

Więcej...

Nasz sprzęt

sprzet-1OSP Bardo dysponuje obecnie dwoma samochodami ratowniczo gaśniczymi oraz lekkim samochodem ratownictwa technicznego...

Więcej...

Galeria OSP Bardo

galeria1Zapraszamy do działu galeri gdzie znadują się zdjęcia z uroczystości, zdarzeń i ćwiczeń w których braliśmy udział.

Więcej...

www.ospbardo.pl Copyright © OSP Bardo 2013