StartZdarzeniaZdarzenia 201303.10.2013 Śmiertelny wypadek na ósemce

03.10.2013 Śmiertelny wypadek na ósemce

mertelny wypadek na k8 20131004 1935564855Przed godziną 17 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Ząbkowicach Śląskich zadysponował zastępy SLRt i GBA z OSP Bardo oraz pozostałe służby ratownicze do wypadku samochodowego na trasie K-8 za Bardem w kierunku Kłodzka.

Po dojechaniu na miejsce stwierdzono czołowe zderzenie dwóch samochodu ciężarowego Man oraz półciężarówki Mercedes.  Po zabezpieczeniu miejsca akcji, przystąpiono do wykonania dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osób znajdujących się w samochodzie Mercedes. Aby wykonać dostep to uwięzionych osób strażacy musieli użyc trzech zestawów narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu i ewakuacji przekazano poszkodowanych załodze Pogotowia Ratunkowego. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatorów, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, oświetleniu terenu działań oraz posprzątaniu drogi z rozbitych elementów karoserii. W sumie do szpitala zabrano trzy osoby, niestety 19 letni pasażer Mercedesa zmarł w szpitalu. Przez około 10 godzin ruch w tym miejscu był utrudniony.

  

W działaniach udział brało:
OSP Bardo VW SLRt
OSP Bardo Mercedes GBA
JRG Ząbkowice Śląskie Man GBARt
JRG Ząbkowice Śląskie Man GCBA
JRG Kłodzko Renault Mascott SRT
JRG Kłodzko Mercedes GBA
Pogotowie Ratunkowe x3
Policja

 

Zdjęcia portalu DOBA.PL

 

Zdarzenia

akcjeDział poświęcony akcjom w których brała udział nasza jednostka OSP Bardo

Więcej...

Nasz sprzęt

sprzet-1OSP Bardo dysponuje obecnie dwoma samochodami ratowniczo gaśniczymi oraz lekkim samochodem ratownictwa technicznego...

Więcej...

Galeria OSP Bardo

galeria1Zapraszamy do działu galeri gdzie znadują się zdjęcia z uroczystości, zdarzeń i ćwiczeń w których braliśmy udział.

Więcej...

www.ospbardo.pl Copyright © OSP Bardo 2013