StartZdarzeniaZdarzenia 2016 02.12.2016 Pożar poddasza w Przyłęku

02.12.2016 Pożar poddasza w Przyłęku

 20161203 1912551757Przed godziną 18 zadysponowano naszą jednostkę do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym w Przyłęku na ulicy Głównej.

Po dojechaniu na miejsce pierwszej jednostki stwierdzono pożar na poddaszu budynku. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do środka i podali jeden prąd wody w natarciu na miejsce pożaru. Mieszkańcy opuścili budynek przez przybyciem służb ratunkowych.

Wcześnie zauważony pożar przez mieszkańców, szybkie przybycie strażaków przyczyniło się do szybkiego ugaszenia ognia oraz ograniczenia strat pożarowych. 

Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, dogaszeniu pogorzeliska, wykonaniu prac rozbiórkowych, przewietrzeniu budynku, dokonaniu pomiarów na obecność gazów niebezpiecznych oraz sprawdzeniu miejsca pożaru kamerą termowizyjną.

W działaniach udział brało:

OSP Bardo Mercedes Atego GBA 

OSP Bardo Mercedes 1114 GBA

JRG Ząbkowice Śląskie Man GCBA

JRG Ząbkowice Man GBARt

JRG Ząbkowice Śląskie Man SH 25D

OSP Przyłęk Mercedes GBA

OSP Braszowice Mercedes GBA

Policja

Artykuł EM24.PL

Artykuł DOBA.PL

Zdjęcia: DOBA.PL

 

Zdarzenia

akcjeDział poświęcony akcjom w których brała udział nasza jednostka OSP Bardo

Więcej...

Nasz sprzęt

sprzet-1OSP Bardo dysponuje obecnie dwoma samochodami ratowniczo gaśniczymi oraz lekkim samochodem ratownictwa technicznego...

Więcej...

Galeria OSP Bardo

galeria1Zapraszamy do działu galeri gdzie znadują się zdjęcia z uroczystości, zdarzeń i ćwiczeń w których braliśmy udział.

Więcej...

www.ospbardo.pl Copyright © OSP Bardo 2013