StartZdarzeniaZdarzenia 201705.06.2017 Zderzenie ciężarówki z osobówką na K8

05.06.2017 Zderzenie ciężarówki z osobówką na K8

 20170605 1308492902Około godziny 11.20 zadysponowano naszą jednostkę do wypadku na drodze K8, na wysokości Przyłęku.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów zastano mocno rozbity samochód osobowy Ford, w którym znajdował się kierowca oraz uszkodzony samochód ciężarowy. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca akcji przystąpili do wykonania dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do osoby uwięzionej w samochodzie osobowym.

Po wykonaniu dostępu i ewakuacji przekazano poszkodowanego zespołowi Pogotowia Ratunkowego. 

 Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatorów, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z rozbitych elementów karoserii.

[KOMUNIKAT POLICJI]

-Zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8 i drogi na Przyłęk otrzymaliśmy o godzinie 11.15. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letnia mieszkanka gminy Bardo, kierując fordem fokusem wymusiła pierwszeństwo przejazdu jadącemu drogą krajową samochodowi ciężarowemu, który uderzył samochód osobowy w bok. Kobieta została przewieziona do szpitala, nie mogła być sprawdzona na zawartość alkoholu, pobrano jej krew do badań, natomiast kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy - mówi podkom. Ilona Golec, rzecznik ząbkowickiej policji.

W działaniach udział brało:

OSP Bardo VW T4 SLRt

OSP Bardo Mercedes Atego GBA

JRG Ząbkowice Śląskie Man GBARt

JRG Ząbkowice Śląskie Man GCBA

OSP Przyłęk Mercedes GBA

OSP Braszowice Mercedes GBA

Pogotowie Ratunkowe

Policja   

Artykuł DOBA.PL

Artykuł EM24.PL

 

Zdarzenia

akcjeDział poświęcony akcjom w których brała udział nasza jednostka OSP Bardo

Więcej...

Nasz sprzęt

sprzet-1OSP Bardo dysponuje obecnie dwoma samochodami ratowniczo gaśniczymi oraz lekkim samochodem ratownictwa technicznego...

Więcej...

Galeria OSP Bardo

galeria1Zapraszamy do działu galeri gdzie znadują się zdjęcia z uroczystości, zdarzeń i ćwiczeń w których braliśmy udział.

Więcej...

www.ospbardo.pl Copyright © OSP Bardo 2013